До уваги!
Служба у справах дітей Керецьківської сільської ради,спільно з психологом Керецьківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів та з представником відділу освіти Керецьківської сільської ради провели захід, присвячений такій великій проблемі, як " БУЛІНГ ". Батрин Т.В. вміло привернула увагу дітей до цієї проблеми, провівши з ними, в ігровій формі, ряд вправ, які б були доступні дитячій психології.
Служба у справах дітей звертає увагу всіх громадян, на жаль, на таке поширене явище сьогодення, як БУЛІНГ. Це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї особи або групи осіб по відношенню до іншої особи. Якщо мова іде про дітей, то кривдники можуть знайти безліч причин, щоб цькувати дитину: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо.Яскравими прикладами булінгу є словесні образи, навмисне неприйняття дитини до колективу, шантаж та навіть побиття.
Що робити, якщо стаєш жертвою булінгу? Перше і найголовніше правило - не тримати це у секреті. Розповісти друзям, знайомим чи рідним про образи.Цього не слід соромитись. Інколи допомогти з вирішенням складної ситуації може абсолютно не пов'язана з цим людина.Також не слід звинувачувати себе у цькуванні, бо для того, щоб стати жертвою- слід просто якось відрізнятися від оточуючих.
Якщо цькування у школі перетворились зі словесних на фізичні-йдіть до директора школи або завуча та докладно розкажіть їм про це. Також повідом про ситуацію батьків.Якщо у школі є психолог, то можна сміливо звернутись до нього, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі.
За булінг, як і за будь яке порушення, передбачена відповідальність. Доведений випадок булінгу тягне за собою штраф або громадські роботи.У разі цькування неповнолітніми - відповідатимуть їхні батьки або особи, що їх замінюють. Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу- він має повідомити керівника закладу, який повинен забезпечити створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу.
Тож, шановні батьки, слідкуйте за своїми дітьми, щоб вони не стали жертвами булінгу або не були тими, що булінгують інших!